Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 rok

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z okazji rozpoczynającego się jutro Nowego Roku wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Niech Święta Rodzina weźmie nas pod swoją opiekę w nadchodzącym roku. Niech błogosławi szczególnie wszystkim rodzinom, aby były ogniskami pokoju i miłości.
 2. Dzisiaj z racji ostatniego dnia roku 2017 na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy w kończącym się roku. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne. Można dzisiaj uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy.
 3. Jutro 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 51. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Tego dnia po raz dziesiąty z Placu Zamkowego ok godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli, po zakończeniu Mszy św. w Katedrze św. Jana, która rozpocznie się o godz. 11.00
 5. W najbliższą środę 3 stycznia, jak w każdą pierwszą środę miesiąca modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
 6. W czwartek 4 stycznia przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, która ma charakter wynagradzający Chrystusowi za nasze grzechy. W nocy z czwartku na piątek oddajemy się modlitwie rozmyślając o Jego męce. Czynimy to na Jego wzór, kiedy to modlił się w Ogrodzie Oliwnym przeżywając trwogę zbliżającej się męki i konania. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W piątek 5 stycznia wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 8. Pierwsza sobota miesiąca wypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego, dlatego nie będzie Mszy św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na różaniec fatimski – modlitwę różańcową połączoną z rozważaniami jednej z tajemnic.
 9. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 10. Od wtorku 2 stycznia wznawiamy wizytę duszpasterską. Program kolędy:
 • wtorek 2 stycznia – ul. Orzeszkowej, Prusa, Żytnia, Aleje Jerozolimskie (nr 274 i 274a);
 • środa 3 stycznia – ul. Daniłowskiego, Baczyńskiego, Kraszewskiego, Regulska w Regułach od nr 15 do 23;
 • czwartek 4 stycznia – ul. Dworcowa, Rumuńska, Ogrodowa;
 • piątek 5 stycznia – ul. Witosa i Poprzeczna.

Kolędę w tych dniach rozpoczynamy od godz. 16.30

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
 2. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy przygotowali dekorację prezbiterium i szopki. Państwu Świsłowskim za dekorację ołtarza na uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Please follow and like us: