Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018 rok

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z okazji rozpoczynającego się we wtorek Nowego Roku wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Niech Święta Rodzina weźmie nas pod swoją opiekę w nadchodzącym roku. Niech błogosławi szczególnie wszystkim rodzinom, aby były ogniskami pokoju i miłości.
 2. W poniedziałek 31 grudnia z racji ostatniego dnia roku podczas Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy w kończącym się roku. Po Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy.
 3. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
 4. W niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Tego dnia, już po raz jedenasty, o godz. 12.00 z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.
 5. W najbliższą środę 2 stycznia, jak w każdą pierwszą środę miesiąca modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 6. W czwartek 3 stycznia przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, która ma charakter wynagradzający Chrystusowi za nasze grzechy.
 7. W piątek 4 stycznia wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00 Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 8. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Fatimskie nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 9. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 10. W sobotę 05.01 będą spotkania dla ministrantów. O godzinie 9.00 dla młodszych, a o 10.00 dla starszych.
 11. Spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 6 stycznia po wieczornej Mszy Św.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pomocy w przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Please follow and like us: