Ogłoszenia duszpasterskie – Trzecia Niedziela Wielkanocy – 30.04.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Trzecia Niedziela Wielkanocy – 30.04.2017r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  a) we wtorek, Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
  b) w czwartek, Św. Floriana, patrona strażaków,
  c) w sobotę, święto Św. apostołów Filipa i Jakuba.
 2. W poniedziałek, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie odprawiane będą po Mszy wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. W Środę, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Mszę będą jak w każdą niedzielę. Ponieważ to także pierwsza Środa miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe, a o godz. 18.00 msza za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. 5 maja, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.
 5. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 6. Za tydzień w niedzielę:
  a) ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowe w Warszawie,
  b) o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
  c) po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
 7. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Kurs rozpocznie się 3 czerwca i będzie trwał przez cztery kolejne soboty od 14.00 do 20.15. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz wywieszone są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 8. Serdecznie podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
 9. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus zapraszają do przedszkola przy ul. Kaczorowskiej 3 w dzieci w wieku 2,5 roku; 3; 4; 5 lat. Są wolne miejsca na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie na plakacie i na ulotkach w kościele.
 10. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.
 12. Parafia organizuje pielgrzymkę następującym szlakiem do:

Góry Kalwarii, nawiedzenie grobu i muzeum Św. Stanisława Papczyńskiego oraz kaplicy z figurą św. Antoniego w Górze,

Lewiczyna koło Grójca, Sanktuarium Matki Bożej, Pocieszycielki Strapionych,

– i Nowego Miasta nad Pilicą, miejsca grobu i muzeum bł. o. Honorata Koźmińskiego.

Wyjazd w sobotę, 27 maja o godz. 8.00, a powrót po godz. 17.
Koszt pielgrzymki to 30 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.

 1. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa na spotkanie „Bo do tanga trzeba Trojga” w sobotę 27 maja. W programie nauka tanga, warsztaty z psychologiem rozmowa małżeńska i Eucharystia. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi i obiad. Bilety w cenie 60 zł. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Wspólnota Domowego Kościoła

Zapraszamy na Mszę Świętą Domowego Kościoła w niedzielę 14. maja o godz. 12.00. małżonków, którzy chcieliby pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem, zacieśniać jedność ze sobą, budować życie rodzinne po chrześcijańsku, a także poznawać skuteczne sposoby rozwiązywania problemów i wspierać wzajemnie we wspólnocie. Po Eucharystii zapraszamy małżeństwa zainteresowane naszą wspólnotą na kawę i herbatę do sali parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?