Ogłoszenia duszpasterskie – Trzydziesta niedziela zwykła – 29 października 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Trzydziesta niedziela zwykła – 29 października 2017 rok

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 2. Przyjmujemy na wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w ich intencji.
 3. W środę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00 Na Cmentarzu Solipse będzie Msza św. o godz. 12.30 koncelebrowana przez wszystkich proboszczów dekanatu ursuskiego. O godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych poleconych w wypominkach, a o godzinie 18.00 Msza św. będzie odprawiona w ich intencji.
 4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej różaniec i nabożeństwo w intencji naszych zmarłych.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (1-8 listopada), każdego dnia można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Listopadowe odpusty można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. 2  listopada można uzyskać odpust za pobożne nawiedzenie kościoła. Trzeba przy tym spełnić zwykłe warunki: być  w  stanie  łaski  uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, nie  być  w  sercu  przywiązanym  do  jakiegokolwiek  grzechu, pomodlić się według intencji papieża (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo).

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 2. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 3. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 4. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, i nabożeństwo różańcowe w intencji naszych bliskich zmarłych.
 5. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.
 6. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na telewizję Trwam i radio Maryja. Zebrano 980 zł. Pieniądze zostaną przekazana ojcom redemptorystom, którzy prowadzą misje parafialne w parafii św. Józefa w Ursusie.
 7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?