Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 rok

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 2. Ksiądz Paweł zaprasza młodzież ze szkół średnich, która przyjęła już sakrament bierzmowania na spotkanie grupy młodzieżowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie z przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 5. W sobotę 02.12 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla ministrantów młodszych, a o 10.00 dla starszych.
 6. Rekolekcje parafialne odbędą się od pierwszej niedzieli adwentu 3 grudnia do wtorku 5 grudnia. Poprowadzi je o. prof. Czesław Parzyszek SAC.
 7. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, która jest jedną z najpiękniejszych praktyk miłości w nabożeństwie do Jezusowego Serca. Jest wynagrodzeniem Chrystusowi za nasze grzechy. W nocy z czwartku na piątek oddajemy się modlitwie rozmyślając o Jego męce. Czynimy to na Jego wzór, kiedy to modlił się w Ogrodzie Oliwnym przeżywając trwogę zbliżającej się męki i konania. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 8. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 16.30
 9. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 10. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.
 11. Wspólnota Bem aventurados serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy w niedzielę 17 grudnia w godzinach 9.00 – 14.00 Tak jak w ubiegłym roku, będzie można nabyć ozdoby świąteczne i wszelkiego rodzaju rękodzieło, świetnie nadające się na niebanalne prezenty. Zapraszamy do współpracy w kiermaszu osoby uzdolnione plastycznie i rękodzielniczo, aby podzieliły się swoim talentem z innymi. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Pawłem lub Panią Izą, która prowadzi scholę. Dochód z kiermaszu zasili fundusz pielgrzymkowy na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 12. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w tym roku w grudniu, po naszych rekolekcjach adwentowych. Przed Bożym Narodzeniem chcemy odwiedzić mieszkańców Osiedla Górna Droga. W pierwszym tygodniu Adwentu planujemy odwiedzić mieszkańców ulicy Górna Droga 2, 4 i 10.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu. W Małym Gościu Niedzielnym jest adwentowy lampion do samodzielnego sklejenia.
 14. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Please follow and like us: