Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1.1.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1.1.2023r.

  1. Dzisiaj o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
  2. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na misje. O godz. 12.00 z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnego kolędowania. „Wieczór Kolęd” poprowadzi wspólnota rodzinna Woda Życia oraz Domowy Kościół w ramach comiesięcznych spotkań „W Rodzinie” W kruchcie kościoła, można wziąć ulotkę dotyczącą wydarzenia.
  3. W środę o 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, o 18.00 Msza Św. w ich intencji.
  4. W czwartek 5 stycznia przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, która ma charakter wynagradzający Chrystusowi za nasze grzechy. Modlitwę prowadzi wspólnota Bem Aventurados.
  5. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Fatimskie nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca. W tym dniu będziemy również odwiedzać chorych od 9.30
  6. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
  7. W tym roku świąteczną wizytę duszpasterską (kolędę) będziemy odbywać jak w poprzednich latach wyłącznie na indywidualną prośbę. Prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia księdza, najlepiej na kartce, podając swój adres, telefon i uwagi dotyczące terminu kolędy, którą rozpoczniemy od 2 stycznia.
  8. Zapraszamy młodzież licealną i studentów na czterodniowy wyjazd zimowy w Góry Świętokrzyskie do miejscowości Święta Katarzyna, w terminie od 15 do 18 lutego. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Karola. Ks. Karol zaprasza młodzież na wspólne wyjście na sztukę teatralną graną w sobotę 14 stycznia o 16:00 przez kleryków WMSD na Krakowskim Przedmieściu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie do ks. Karola.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Please follow and like us: