Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 04.06.2023 r.

  1. Dzisiaj o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Dzisiaj obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za czyniących pokój. O godz. 7.40 z placu Piłsudskiego, wyruszyła do Wilanowa procesja. W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbieramy ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  3. W czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie przejdzie ulicami naszej Parafii. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy w środę po wieczornej Mszy Św. oraz udekorowanie swoich domów. Procesja przejdzie ulicami Piastowską, Krawczyka i Markerta. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz te, które obchodziły jej rocznicę na procesję w strojach komunijnych. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji. Na procesję zapraszamy całą służbę liturgiczną.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedziele i święta o 17.30 Podczas oktawy Uroczystości Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od środy 07.06 rozpoczniemy nowennę przez Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, 16 czerwca, czyli przed odpustem parafialnym.
  5. Podczas naszego odpustu parafialnego 16 czerwca zostaną wprowadzone do kościoła relikwie św. Faustyny. W ramach duchowego przygotowania do tego wydarzenia w przyszłym tygodniu ojciec redemptorysta podczas każdej Mszy Św. wygłosi naukę o Bożym miłosierdziu i nabożeństwie do Jezusa miłosiernego.
  6. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkania grupy biblijnej Abba.
  7. W środę o 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, o godz. 18.00 Msza Św. w ich intencji.
  8. W sobotę o godz. 9.00 spotkania dla ministrantów.
  9. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do końca wakacji.
  10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?