Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 rok

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  a) we wtorek, św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła
  b) w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  c) w sobotę św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. W czwartek przypada doroczna uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00 po której wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy na terenie naszej parafii. Przejdziemy ulicami: Piastowską, Regulską, Komp. „Kordian”, Il Armii Wojska Polskiego, Robinii, Szomańskiego, Komp. „Kordian”, Regulską i Piastowską do kościoła. Bardzo proszę o udekorowanie domów na trasie procesji, pomoc w przygotowaniu ołtarzy, a przede wszystkim o liczny udział w tej Uroczystości, która jest naszym publicznym wyznaniem wiary i hołdem dla Pana Jezusa Eucharystycznego.
  Serdecznie zapraszam wszystkie grupy parafialne oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w strojach komunijnych.

  Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji spotykają się na próbie w środę o godz. 19.00. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatków.

  Pozostałe Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 8.00 i 18.00.

  Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało, będzie po Mszy o godz. 18.00.

 4. Od piątku rozpoczynamy przeżywanie oktawy Bożego Ciało połączone z procesją Eucharystyczną wokół nasze świątyni, które będzie się odbywać po Mszy i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00.
 5. Zachęcam do czytania prasę katolicką. W „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym” śpiewnik na procesję Bożego Ciała,
 6. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 7. Serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?