Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 rok

  1. W czwartek 20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie przejdzie ulicami naszej Parafii. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy w środę po wieczornej Mszy Św. oraz udekorowanie swoich domów. Procesja przejdzie ulicami Regulską, Kompanii Kordian, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Robini, Szomańskiego. Dajmy wyraz naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i w Jego opiekę nad nami. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz te, które obchodziły rocznicę I Komunii Św. na procesję w strojach komunijnych. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na próbę, w środę 19 czerwca po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.45 Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji. Na procesję zapraszamy całą służbę liturgiczną.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedziele i święta o 17.30 Podczas oktawy Uroczystości Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od środy 19.06 rozpoczniemy nowennę przez Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, 28 czerwca, czyli przed odpustem parafialnym.
  3. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  4. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do końca wakacji.
  5. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 13 do 21 września na Święto Podwyższenia Krzyża Św. Przejazd w dwie strony z noclegiem na Węgrzech. Noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją w Medjugorie. W programie również wypoczynek na Riwierze Makarskiej, wyjazd do Mostaru, Blagaju, nad wodospady Kravica oraz Tichaliny. Koszt Pielgrzymki 550 zł + 190 Euro. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  6. Taca zebrana w zeszłym tygodniu przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
  7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Piotr Pyryt kawaler z Parafii św. Jakuba w Warszawie-Tarchominie i Monika Kiryluk panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

 

Please follow and like us: