Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22.05.2016r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22.05.2016r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. W liturgii tygodnia obchodzimy wspomnienie:

Wtorek- Wspomnienie Najśw.Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Czwartek- Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa / Boże Ciało/

 1. O godz.11.00 zapraszamy dziewczynki i chłopców na spotkanie z muzyką.
 2. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki z tej okazji wszystkim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego. Również w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało . Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 rusza procesja do 4 ołtarzy- Pan Jezus przejdzie przez naszą Parafię. Są przygotowane podstawy, ramy i inne elementy poszczególnych ołtarzy których  przygotowanie będzie polegało na ich złożeniu i przyozdobieniu.  Przy pierwszym ołtarzu prosimy o pomoc Wspólnotę ABBA, przy drugim Wspólnotę Miłosierdzia Bożego , przy trzecim Żywy Różaniec i Harcerze, przy czwartym Szafarzy, Lektorów i Ministrantów. Bardzo prosimy o dekorację własnych domów na trasie procesji. Udział w procesji będącej naszym publicznym wyznaniem wiary. Pamiętając słowo Zbawiciela :” Kto przyzna się do mnie przed ludzmi, do tego i ja się przyznam przed Ojcem w Niebie”. Zapraszamy dzieci obchodzące swoją Rocznicę Komunii Św. w strojach komunijnych , a dziewczynki które chcą sypać kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na próbę w środę 25 maja na godz. 19.00
 3. Podczas Oktawy Uroczystości Bożego Ciała po Nabożeństwie majowym będzie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.
 4. Codziennie o godz. 15.00 odprawiana jest przed obrazem Jezusa Miłosiernego koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy  do włączenie się w tę modlitwę.
 5. Na spotkanie ze Słowem Bożym zaprasza wspólnota ABBA we wtorek początek o godz. 19,00.
 6. W sobotę 28 maja o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 7. Następna katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą  niedzielę  29 maja po Mszy Św. wieczornej.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 9. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?