Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 rok

 1. W czwartek 31 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 Nie ma Mszy Św. o godz. 12.00 Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie przejdzie ulicami naszej Parafii. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie swoich domów. Procesja przejdzie ulicami Regulską, Kompanii Kordian, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Robini, Szomańskiego. Dajmy wyraz naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i w Jego opiekę nad nami. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz te, które obchodziły rocznicę I Komunii Św. na procesję w strojach komunijnych. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty przez Najświętszym Sakramentem zapraszamy na próbę, w środę 30 maja po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.45 Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji. Na procesję zapraszamy całą służbę liturgiczną.
 2. W Warszawie centralna procesja Bożego Ciała wyruszy z Katedry po Mszy Świętej o godz. 10.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego. Tam będzie ostatni ołtarz, kazanie i błogosławieństwo.
 3. Podczas oktawy Uroczystości Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 4. Zapraszamy jeszcze do czwartku na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. W czwartek z racji uroczystości o 17.30 Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane o tej samej porze. Od środy 30.05 rozpoczniemy nowennę przez Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, 8 czerwca, czyli przed odpustem parafialnym.
 5. W niedzielę, 3 czerwca –Święto Dziękczynienia w Wilanowie i parafiach naszej archidiecezji. Centralna Msza Święta, z udziałem biskupów, zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Wcześniej, od 8.00 do 12.00, z Placu Piłsudskiego do Wilanowa przejdzie procesja z relikwiami świętych. W tym roku dziękujemy za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny i za ludzi tego czasu. Wśród nich są: św. Jana Paweł II, Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, św. Faustyna Kowalska i tysiące innych. Relikwie siostry Faustyny zostaną w tym roku wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej. Na obie uroczystości wszystkich serdecznie zaprasza Ks. Kardynał. W przyszłym tygodniu będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 6. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedzamy chorych od godz. 9.30. Spowiedź od godz. 17.00 W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 8. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 9. W czwartek rozpoczyna się wyjazd dzieci i młodzieży wraz z rodzicami do Staniątek i Krakowa. Powrót w niedzielę wieczorem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Pawła.
 10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy do grona służby liturgicznej. Zgłoszenia u ks. Pawła.
 11. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy.
 12. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zatroszczyli się o wystrój naszego Kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowaniu białego tygodnia. Bóg zapłać za poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Piotr Ziemiańczyk kawaler z parafii tutejszej i Marta Kurowicka panna z parafii Niep. Pocz. NMP w Ceranowie. Zapowiedź pierwsza.
 2. Wiktor Ignacy Szczepański kawaler z parafii św. Józefa w Warszawie i Natalia Anna Mućka panna z parafii tut. Zapowiedź pierwsza.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?