Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 rok

  1. Przypominamy, że z uwagi na złagodzenie rygorów związanych z epidemią, odwołana została dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym. Od tego obowiązku zwolnione są osoby chore, z objawami infekcji, pozostające w kwarantannie oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi. Nie będziemy prowadzić transmisji internetowych niedzielnych Mszy Św. W parafiach możliwa jest już praca z grupami duszpasterskimi. Z uwagi na to, że w kościele będzie przebywać teraz więcej osób, bardzo prosimy o stosowanie maseczek. Prosimy, aby do Komunii Św. podchodziły najpierw te osoby, które chcą Ją przyjąć na rękę.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w niedziele i święta o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. Od środy nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Dzisiaj o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu..
  4. Przypominamy, że dzisiaj mija termin przystąpienie do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  5. W czwartek 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. jak w każdą niedzielę, o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do ołtarzy, które będą ustawione dookoła kościoła. W tym roku nie będzie procesji ulicami naszej parafii. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 16.00 i zakończy nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30
  6. W sobotę 13.06 będzie spotkanie dla ministrantów. Jedno spotkanie dla wszystkich o godz. 9.00
  7. W przyszłą niedzielę 14.06 po Mszy Św. wieczornej będzie spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wspomóżmy w ten sposób wydawnictwa katolickie, które przeżywają trudny czas.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?