Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej, 12.06.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Świętej, 12.06.2022 rok

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.
 2. W czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie przejdzie ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy w środę po wieczornej Mszy Św. oraz udekorowanie swoich domów. Procesja przejdzie ulicami Regulską, Kompanii Kordian, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Robini, Szomańskiego. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz te, które obchodziły rocznicę I Komunii Św. na procesję w strojach komunijnych. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji. Na procesję zapraszamy całą służbę liturgiczną.
 3. Podczas oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od środy 15.06 rozpoczniemy nowennę przez Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, 24 czerwca, czyli przed odpustem parafialnym.
 4. Dzisiaj mija termin przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W piątek po Bożym Ciele jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 6. W sobotę 18.06 o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów.
 7. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii w 2023 r. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do końca wakacji.
 8. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek 1065 zł na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Krzysztof Rajkowski, kawaler i Dominika Cytryńska, panna. Oboje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
 12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszych parafian †Mirosława Żurawika i †Janinę Kwiatkowską . Polećmy ich i wszystkich bliskich nam zmarłych Bożemu miłosierdziu.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?