Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Św., 28.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Św., 28.05.2023 r.

 1. Do środy 31.05 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. Od czwartku 1 czerwca będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 17.30
 2. W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, które poprowadzi wspólnota Bem Aventurados. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 5. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za czyniących pokój. O godz. 7.40 z placu Piłsudskiego, wyruszy do Wilanowa procesja. W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski. W przyszłym tygodniu będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 8. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkania grupy biblijnej Abba.
 9. W sobotę o godz. 9.00 spotkania dla ministrantów.
 10. Zapraszamy małżeństwa do wspólnoty Domowego Kościoła, która jest jedną z gałęzi Ruchu Światło-Życie założonego przez Sługę Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w małych grupach, zwanych kręgami. Każdy krąg to od 4 do 7 par małżeńskich. Celem spotkań jest budowanie wspólnoty ludzi wierzących, wspólna modlitwa, pogłębianie prawd wiary oraz wprowadzanie ich w życie tak, aby budować jedność w małżeństwie i rodzinie. Zapisy prowadzimy do końca maja w kancelarii i zakrystii.
 11. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do końca wakacji.
 12. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Zapowiedzi przedślubne
  1. Bartłomiej Niezgoda, kawaler i Karolina Marta Chojnacka, panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?