Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 31 maja 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 31 maja 2020 rok

 1. Z uwagi na złagodzenie rygorów związanych z epidemią, ks. kardynał Kazimierz Nycz 29 maja odwołał dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od tego obowiązku zwolnione są osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (m. in. pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii. Nie będziemy prowadzić transmisji internetowych niedzielnych Mszy Św. W parafiach możliwa jest już praca z grupami duszpasterskimi.

Restrykcje łagodnieją, jednak epidemia trwa nadal. Z uwagi na to, że w kościele będzie przebywać teraz więcej osób, bardzo prosimy o stosowanie maseczek. Prosimy, aby do Komunii Św. podchodziły najpierw te osoby, które chcą Ją przyjąć na rękę.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w niedziele i święta o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu..
 3. Tegoroczna pierwsza Komunia Św. zaplanowana na niedzielę 17 maja odbędzie się 27 września o godz. 10.00 Istnieje również możliwość, po wcześniejszym ustaleniu, indywidualnego przystąpienia dzieci do pierwszej Komunii Św. jeszcze przed wakacjami.
 4. Przypominamy o obowiązku przystąpienie do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Św. wielkanocna, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w bieżącym roku do 7 czerwca. Spowiedź należy odbyć nawet jeśli w czasie epidemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich. W naszym kościele spowiadamy przez pół godziny przed każdą Mszą Św., również w dni powszednie.
 5. Z uwagi na to, że możliwa jest już praca z grupami duszpasterskimi, we wtorek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 6. W środę przed Mszą Św. wieczorną modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 7. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 8. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy odwiedzać chorych od godz. 9.30 po wcześniejszym umówieniu się z tymi, którzy sobie tego życzą. Prosimy o zgłaszanie również tych chorych, do których wcześniej chodziliśmy. Spowiedź od godziny 17.00
 9. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wspomóżmy w ten sposób wydawnictwa katolickie, które przeżywają trudny czas.
 11. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: