Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres wielkanocny. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym śpiewie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź”.
  2. Chętnych do służby przy ołtarzu, zarówno kandydatów na ministrantów jak i chętnych do scholii parafialnej prosimy o kontakt do ks. Michała i p. Izy po Mszy św. o 12.00. Najbliższe spotkanie ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00, najbliższa próba scholii w niedzielę 31.05 o godz. 11.00. Po Mszy dziecięcej o 12.00 odbędzie się spotkanie grupy udającej się nad morze. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jutro przypada święto Maryi, Matki Kościoła.
  4. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły.
  5. Na spotkanie z żywym Słowem Bożym zaprasza wspólnota biblijna ABBA. Początek we wtorek o godz. 19.15.
  6. W czwartek święto Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy chętnych do pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o dobre przygotowanie i owoce tych dni. W szczególności zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych, wolontariuszy, chętnych do pomocy i wszystkich zainteresowanych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakatach.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
  10. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zatroszczyli się o wystrój naszego Kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za tak piękne przygotowany biały tydzień. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania oraz wszystkim którzy dopomogli w przeprowadzeniu nabożeństwa przed zesłaniem Ducha Świętego. Bóg zapłać za udekorowanie Kościoła, za poświęcony czas, za dary serca oraz zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Please follow and like us: