Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 01 kwietnia 2018 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 01 kwietnia 2018 rok

 1. Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus obdarowuje wszystkich potrzebnymi łaskami, napełnia radością i pokojem, zachowuje w zdrowiu, umacnia wiarę, nadzieję i miłość.
 2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomagali w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za przygotowanie wystroju naszej świątyni – budowę grobu Pańskiego i ciemnicy, za czuwanie przy Panu Jezusie, za oprawę liturgiczną i muzyczną nabożeństw i procesji rezurekcyjnej, za poprowadzenie drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem naszej procesji. Wszystkim, którzy swoją pracą i modlitwą przyczynili się do głębszego przeżywania tajemnic paschalnych bardzo dziękujemy.
 3. Dzisiaj Msze Św. odprawiane są o godzinie 6.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Nie ma Mszy Św. o godzinie 8.00.
 4. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie kół Żywego Różańca i nabożeństwo adoracyjne.
 5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie KUL-u.
 6. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 7. W środę o 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 8. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 9. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00 W piątek, z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, można spożywać pokarmy mięsne.
 10. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne i koronkę do miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy czas, w którym możemy wyprosić wiele łask dla siebie i naszych bliskich. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest koronka do miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: Dusze, które odmawiać będą tę koronkę, miłosierdzie Moje ogarnie ich w życiu, a szczególnie w śmierci godzinie.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Od środy 4 kwietnia rozpoczniemy malowanie naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. W Poniedziałek Wielkanocny 2.04 o godz. 12.00 odprawiona będzie Msza Św. za te osoby i za ich rodziny oraz za dobroczyńców. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?