Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 rok

 1. Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus obdarowuje wszystkich potrzebnymi łaskami, napełnia radością i pokojem, zachowuje w zdrowiu, umacnia wiarę, nadzieję i miłość.
 2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomagali w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za przygotowanie wystroju naszej świątyni – budowę grobu Pańskiego i ciemnicy, za czuwanie przy Panu Jezusie, za oprawę liturgiczną i muzyczną nabożeństw i procesji rezurekcyjnej, za poprowadzenie drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem naszej procesji. Wszystkim, którzy swoją pracą i modlitwą przyczynili się do głębszego przeżywania tajemnic paschalnych bardzo dziękujemy.
 3. Dzisiaj Msze Św. odprawiane są o godzinie 6.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Nie ma Mszy Św. o godzinie 8.00.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na utrzymanie KUL-u.
 5. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne i koronkę do miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy czas, w którym możemy wyprosić wiele łask dla siebie i naszych bliskich. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest koronka do miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: Dusze, które odmawiać będą tę koronkę, miłosierdzie Moje ogarnie ich w życiu, a szczególnie w śmierci godzinie.
 8. W sobotę 27.04 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, o 10.00 dla starszych.
 9. Ofiary zbierane na tacę w zeszłym tygodniu przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dochód z kawiarenki i sprzedaży palm, który wyniósł 2425 zł będzie przeznaczony na wyjazd młodzieży z naszej parafii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
 11. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. W Poniedziałek Wielkanocny 22.04 o godz. 12.00 odprawiona będzie Msza Św. za te osoby i za ich rodziny oraz za dobroczyńców. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Oskar Jakub Grzybowski, kawaler z parafii św. Zygmunta w Słomczynie i Adriana Barbara Franiewska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

 

Please follow and like us: