Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 rok

  1. Przypominamy, że o godzinie 10.00 i 12.00 w niedziele Msze Św. są transmitowane na stronie internetowej (https://www.facebook.com/pg/Parafia-NSPJ-Warszawa-Ursus-337495636407311/posts/) naszej parafii. We Mszy Św. niedzielnej można uczestniczyć również w sobotę o godz. 18.00 Papież Franciszek ostatnio wielokrotnie przestrzegał przed ograniczeniem praktykowania wiary jedynie do wymiaru wirtualnego, bez możliwości osobistego udziału w sakramentach. Podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. Prosimy rzetelnie zweryfikować, czy w konkretnej, indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego. Aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiamy w niedziele i święta o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.
  3. W sobotę, 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium o godz. 18.00 Możemy łączyć się duchowo poprzez transmisję na stronie Archidiecezji Warszawskiej https://archwwa.pl/.
  4. Przypominamy o obowiązku przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej i Komunii Świętej wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Św. wielkanocna, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w bieżącym roku do 7 czerwca. W naszym kościele spowiadamy przez pół godziny przed każdą Mszą Św., również w dni powszednie.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wspomóżmy w ten sposób wydawnictwa katolickie, które przeżywają trudny czas.
  6. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na utrzymanie parafii dokonując przelewu bezpośrednio na nasze konto bankowe. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę.
  7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?