Ogłoszenia duszpasterskie – VI niedziela wielkanocna – 26 maja 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – VI niedziela wielkanocna – 26 maja 2019 rok

  1. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. Od soboty 1 czerwca będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 17.30
  2. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  3. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. W przyszłą niedzielę przypada również 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Tego dnia będziemy obchodzić XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. O godz. 8.00 rano z placu Piłsudskiego, gdzie w 1979 roku papież Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!, wyruszy do Wilanowa procesja. W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Wieczorem, o godz. 20.30 spotkamy się na placu Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski. W przyszłym tygodniu będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  6. W sobotę 02.06 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, o 10.00 dla starszych.
  7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Mikołaj Henryk Płóciennik, kawaler z parafii św. Dominika w Warszawie, Żaneta Pawlak, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?