Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 rok

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 rok

  1. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w czasie każdej Mszy Św. posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze Św. będą odprawione o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  2. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Za udział w tych nabożeństwach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: pierwszy piątek Wielkiego Postu – szafarze Eucharystii i lektorzy, drugi – wspólnota Bem Aventurados, trzeci – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień 21 lutego od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je o. Jacek Dembek redemptorysta.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  4. W sobotę 20.02 o godz. 10.00 będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów.
  5. Taca zbierana w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na utrzymanie naszego seminarium duchownego.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dbającym o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

 

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?