Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła, 19.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła, 19.02.2023r.

 

  1. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w czasie każdej Mszy Św. posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze Św. będą odprawione o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  2. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: drugi piątek Wielkiego Postu (03.03) – szafarze Eucharystii i lektorzy, trzeci (10.03) – wspólnota Bem Aventurados, czwarty (17.03) – Domowy Kościół, piąty (24.03) – schola i ministranci. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie 5 marca. Poprowadzi je o. Józef Szczecina redemptorysta.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.
  4. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
  5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów.
  6. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji. Zebrano 3440 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
  7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: