Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 rok

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w czasie każdej Mszy Św. posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze Św. będą odprawione o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  3. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.00 Za udział w tych nabożeństwach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: pierwszy piątek Wielkiego Postu – szafarze Eucharystii i lektorzy, drugi – wspólnota Bem Aventurados, trzeci – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień 1 marca. Poprowadzi je o. Andrzej Kukła redemptorysta.
  4. Na wzór Rzymu przeniesiony został do Warszawy zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni. Przez cały Wielki Post wierni mogą gromadzić się na modlitwę i sakramenty codziennie w innym kościele Warszawy. Program stacyjny przedstawia się następująco. Otwarcie kościoła o godz. 6:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Spowiedź od godz. 8:00 – 21:00. Msze Św. według porządku w parafii. O godz. 12:00 – Anioł Pański i Różaniec – część bolesna; godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; godz. 17:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; godz. 20:00 – Msza Św. 21:00 – Apel Jasnogórski. W gablotce przed kościołem wywieszone jest kalendarium kościołów stacyjnych.
  5. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  6. W sobotę 29.02 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, o godz. 10.00 dla starszych.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie Żale.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dbającym o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Adrian Krzysztof Śledź, kawaler z par. tut. i Agnieszka Kmieć, panna z par. św. Jana Kantego w Legionowie.

 

 

Please follow and like us: