Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła, 27.02.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła, 27.02.2022 rok

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 2. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w czasie każdej Mszy Św. posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze Św. będą odprawione o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta. O godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
 3. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: pierwszy piątek Wielkiego Postu – szafarze Eucharystii i lektorzy, drugi – wspólnota Bem Aventurados, trzeci – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień 6 marca. Nauki rekolekcyjne będą podczas każdej Mszy Św.
 4. Na wzór Rzymu przeniesiony został do Warszawy zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni. Przez cały Wielki Post wierni mogą gromadzić się na modlitwę i sakramenty codziennie w innym kościele Warszawy. Program stacyjny: adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00; spowiedź w godz. 8:00 – 21:00. Msze Św. według porządku w parafii. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym godz. 17:00; Apel Jasnogórski godz. 21:00. W gablotce przed kościołem wywieszone jest kalendarium kościołów stacyjnych.
 5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 6. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację i nabożeństwo Godziny Świętej, które poprowadzi wspólnota Bem Aventurados. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 8. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na fatimskie nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 9. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie Żale.
 10. W sobotę 05.03 o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów.
 11. Od zeszłego tygodnia jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy codziennie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Zapraszamy do modlitwy. W środę adoracji nie będzie.
 12. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy Św. będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Zbiórkę organizuje Caritas Polska.
 13. Nasza parafia organizuje kurs dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową. Spotkania odbędą się w cztery soboty: 19, 26 marca oraz 02, 09 kwietnia 2022 r. w godzinach od 14.00 do 20.15 Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną. Więcej informacji znajduje się na stronie parafialnej lub w gablotce. Adres do zgłoszeń: narzeczeni.piastowska@wp.pl
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: