Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 rok

  1. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. będą odprawione o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  3. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.00 Za udział w tych nabożeństwach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: pierwszy piątek Wielkiego Postu – szafarze Eucharystii i lektorzy, drugi – wspólnota Bem Aventurados, trzeci – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania, szósty – grupa biblijna Abba.
  4. W najbliższy poniedziałek skończymy wizytę duszpasterską w tym roku. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. W poniedziałek 04 marca odwiedzimy jeszcze mieszkańców ul. Szomańskiego (od nr 32). Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.30
  5. Po przerwie spowodowanej kolędą zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy Św.
  6. W sobotę 09.03 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, o godz. 10.00 dla starszych.
  7. Na wzór Rzymu przeniesiony został do Warszawy zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni. Przez cały Wielki Post wierni mogą gromadzić się na modlitwę i sakramenty codziennie w innym kościele Warszawy. Program stacyjny przedstawia się następująco. Otwarcie kościoła o godz. 6:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Spowiedź od godz. 8:00 – 21:00. Msze Św. według porządku w parafii. O godz. 12:00 – Anioł Pański i Różaniec – część Bolesna; godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; godz. 19:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; godz. 20:00 – Msza św. 21:00 – Apel Jasnogórski. W gablotce przed kościołem wywieszone jest kalendarium kościołów stacyjnych.
  8. W środę 13 marca o godz. 17.30 będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Będziemy również dziękowali Bogu za 100-lecie przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: