Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła, 7 czerwca 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

X Niedziela Zwykła, 7 czerwca 2015 r.

 1. Dzisiaj po raz kolejny przeżywamy Święto Dziękczynienia. Ofiary włożone do puszek przeznaczone będą na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Planowana jest konsekracja Świątyni w przyszłym roku przez Ojca Świętego Franciszka. Bóg zapłać za Wasze ofiary które przyczyniają się do realizacji tego planu.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 3. Chętnych do służby przy ołtarzu, zarówno kandydatów na ministrantów jak i chętnych do scholii parafialnej prosimy o kontakt z ks. Michałem i p. Izą. Najbliższe spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00, najbliższa próba scholii w niedzielę 14 czerwca o g. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne dziś po wieczornej Mszy Świętej. Początek o godz. 19.00.
 5. Na spotkanie z żywym Słowem Bożym zaprasza wspólnota biblijna ABBA. Początek we wtorek o godz. 19.30.
 6. Trwa Oktawa Bożego Ciała w czasie której oddajemy cześć Jezusowi Eucharystycznemu. W czwartek zakończenie Oktawy i błogosławienie wianków.
 7. W piątek 12.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Odpust naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00 zakończoną procesją. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ze wzgl. na uroczystość nie obowiązuje post. Po części duchowej zapraszamy na wspólne świętowanie przy ognisku. Będą kiełbaski i coś do picia. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie członków grup i stowarzyszeń, członków Służby Liturgicznej i Bielanki. Chętnych do ubogacenia tego spotkania przez śpiew, grę na instrumentach czy dobry humor – zapraszamy!
 8. Ministrantów młodszych i kandydatów zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Zabieramy ze sobą komże.
 9. Można już zgłaszać się na jesienną edycję kursu dla narzeczonych „Gaudium et spes” – Radość i nadzieja prowadzonego metodą warsztatową. Zapisy przez stronę internetową lub w kancelarii parafialnej. Szczegóły u ks. Michała.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
 11. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zatroszczyli się o wystrój naszego Kościoła. Bóg zapłać za udekorowanie Kościoła, za poświęcony czas, za dary serca oraz zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Please follow and like us: