Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła, 19.06.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła, 19.06.2022 rok

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. Podczas oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym odprawiamy procesję Eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek błogosławieństwo wianków.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary w czasie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy przygotowującym ołtarze, wszystkim którzy ozdobili domy, oraz tym którzy włączyli się w modlitwę i procesję – służbie liturgicznej, scholi, bielankom, orkiestrze, służbom porządkowym.
  3. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w tym roku przeniesiona na 23 czerwca, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust parafialny, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek, w dzień odpustu parafialnego, zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00 zakończoną procesją eucharystyczną. Homilię wygłosi ojciec redemptorysta. Wprowadzimy również do naszego kościoła relikwie bł. kard. Wyszyńskiego. Po Mszy Św. zapraszamy na tradycyjne ognisko. Będą kiełbaski i napoje. Prosimy o przyniesienie domowego ciasta.
  5. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
  6. W sobotę 25.06 o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów.
  7. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii w 2023 r. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do końca wakacji.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  10. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Krzysztof Rajkowski, kawaler i Dominika Cytryńska, panna. Oboje z par. tut. Zapowiedź druga.

 

 

Please follow and like us: