Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 rok

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary w czasie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy przygotowującym ołtarze, wszystkim którzy ozdobili domy, oraz tym którzy włączyli się w modlitwę i procesję – służbie liturgicznej, scholi, bielankom, orkiestrze, służbom porządkowym.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedziele i święta o 17.30 Podczas oktawy Uroczystości Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym jest procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust parafialny, w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W piątek, w dzień odpustu parafialnego, zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00 zakończoną procesją eucharystyczną. Mszę Św. będziemy ofiarowywali w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Homilię wygłosi redemptorysta ojciec Marek Kotyński. Po Mszy Św. zapraszamy na tradycyjne ognisko. Będą kiełbaski i napoje. Prosimy o przyniesienie domowego ciasta.
  5. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  6. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do końca wakacji.
  7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 13 do 21 września na Święto Podwyższenia Krzyża Św. Przejazd w dwie strony z noclegiem na Węgrzech. Noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją w Medjugorie. W programie również wypoczynek na Riwierze Makarskiej, wyjazd do Mostaru, Blagaju, nad wodospady Kravica oraz Tichaliny. Koszt Pielgrzymki 550 zł + 190 Euro. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  8. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?