Ogłoszenia duszpasterskie – XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 rok

 1. Do końca miesiąca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w niedziele i święta o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.
 2. W poniedziałek 29.06 Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 4. W środę o 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. O godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
 5. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 Chorych będziemy odwiedzać w sobotę od godz. 9.30 po wcześniejszym umówieniu się z tymi, którzy sobie tego życzą. Prosimy o zgłaszanie również tych chorych, do których wcześniej chodziliśmy.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.15 i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 7. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Wszystkim wyjeżdżającym i gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego wypoczynku i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o coniedzielnej Mszy św., o korzystaniu z sakramentów i codziennej modlitwie. W okresie wakacji – od 1 lipca do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie odprawiane będą tylko o godz. 18.00. Msze Św. w niedziele i święta bez zmian. Kancelaria parafialna czynna będzie po wieczornej Mszy Św.
 8. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie rozpoczął rekrutację na kolejny rok studiów akademickich. Studia magisterskie z teologii i katechetyki można odbywać w trybie zaocznym i e-learningowym. Specjalizację katechetyczną można ponadto uzyskać w trakcie studiów podyplomowych. Oprócz regularnych zajęć akademickich uczelnia prowadzi także kursy dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, dla młodych dziennikarzy, dla duszpasterzy młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszy się dwuletni cykl “Teologii dla zabieganych”. Wiele osób poznaje w ten sposób podstawy najważniejszych prawd wiary. Nowością wśród tegorocznych propozycji jest – także dwuletnia – szkoła biblijna.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wspomóżmy w ten sposób wydawnictwa katolickie, które przeżywają trudny czas.
 10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Bartosz Jerzy Szewczyk, kawaler z parafii św. Edwarda w Pruszkowie i Małgorzata Turczyn, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?