Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła, 9 sierpnia 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia 2015 r.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 2. We wtorek 11 sierpnia wspominamy św. Klarę, duchową towarzyszkę św. Franciszka, założycielkę zgromadzenia zakonnego Sióstr Klarysek.
 3. W tym dniu wspólnota ABBA zaprasza na spotkanie z żywym Słowem Bożym. Początek we wtorek o godz. 19.00.
 4. We środę wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, założycielki zgromadzenia Sióstr Wizytek.
 5. W najbliższy piątek, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
 6. W najbliższą sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego o godz. 800, 10.00, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy Św. błogosławienie kwiatów i wieńców.
 7. Trwają wakacje, czas urlopów i pielgrzymowania. Łączymy się duchowo ze wszystkimi pielgrzymującymi na Jasną Górę. Niech Maryja, Królowa naszej Ojczyzny otacza nas opieką i prowadzi nas do pełnej chwały w Niebie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku.
 8. W miesiącu sierpniu Msze Święte w ciągu tygodnia odprawiane będą tylko o godz. 18.00. Kancelaria czynna w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej. W sobotę 15.08 Kancelaria nieczynna. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00.
 9. Można zgłaszać się na jesienną edycję kursu dla narzeczonych „Gaudium et spes” – Radość i nadzieja prowadzonego metodą warsztatową. Zapisy przez stronę internetową lub w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych, a chorych otaczamy nasza modlitwą.
 11. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?