Ogłoszenia duszpasterskie – XXI niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XXI niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020 rok

1. Po wejściu w życie nowego rozporządzenia nadal nie obowiązują limity osób na Mszach Św. i nabożeństwach. Obowiązuje jednak noszenie maseczek w kościele. Nie jest to konieczne na zewnątrz, jeśli zachowujemy 1,5 m dystans. Dyspensa od Mszy Św. niedzielnej możliwa jest tylko w przypadku osób chorych i przebywających na kwarantannie.
2. Przypominamy, że w okresie wakacji, tj. do 31 sierpnia, Msze Św. w dni powszednie odprawiane są tylko o godz. 18.00 Kancelaria parafialna czynna jest po wieczornej Mszy Św.
3. W środę 26 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej.
4. W piątek, 28 sierpnia w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji o dobre owoce beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
5. W poprzednią niedzielę zbieraliśmy ofiarę na pomoc dla Libanu. Zebrano 2255 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Marcin Jacek Kosman, kawaler i Paulina Marta Krępczyńska, panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
2. Piotr Turos, kawaler z parafii Trójcy Przenajświętszej w Prostyni i Justyna Katarzyna Drózd, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
3. Łukasz Przemysław Jasiński, kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Jeziórce i Wiktoria Anna Kraska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

 

 

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?