Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 rok

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze Św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od września w IV niedziele miesiąca o godz. 16.00 Zgłoszenia do następnej niedzieli.
 3. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 13 do 21 września na Święto Podwyższenia Krzyża Św. Przejazd w dwie strony z noclegiem na Węgrzech. Noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją w Medjugorie. Koszt Pielgrzymki 550 zł + 190 Euro. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 9 września po wieczornej Mszy Św.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
 5. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 6. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 7. Parafia św. Józefa w Ursusie zaprasza we czwartek 5 września o 18.00 na Mszę Świętej w intencji działaczy ”Solidarności” zakładów w Ursusie. Przed Mszą zostaną złożone kwiaty pod kamieniem a o 19:00 odbędzie się otwarte spotkanie w „Arsusie” przy ul. Traktorzystów 14 z ministrem Piotrem Naimskim i Antonim Macierewiczem poświęcone wydarzeniom z 1980 roku.
 8. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 9. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 19.30 prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła.
 10. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie wynagradzające za grzechy świata. Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.

12. W sobotę o godz. 10.00 będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów, również dla kandydatów na ministrantów.

 1. Koło szachowe wznowi swoją działalność po przerwie wakacyjnej 21 września o 10.45 Zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat na naukę gry w szachy. Zajęcia będą odbywać się w soboty od godz. 11 do 12.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Michał Kacper Bogacz, kawaler i Natalia Helena Wodarczyk, panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
 2. Zenon Gocał, wdowiec z parafii tutejszej i Urszula Sylwia Siekielska, panna z par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie. Zapowiedź druga.

3. Piotr Stefan Pujanek kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz. i Katarzyna Urszula Ciapska panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?