Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła, 28.08.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła, 28.08.2022 rok

 1. Przypominamy, że do środy 31 sierpnia Msze Św. w dni powszednie odprawiane są tylko o godz. 18.00 Od czwartku 01 września sprawowana będzie również Msza Św. o godz. 7.00 Kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św.
 2. W czwartek 1 września o godz. 18.00 Msza Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Będziemy się również modlić za poległych w czasie II wojny światowej oraz o pokój na Ukrainie.
 3. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 5. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie wynagradzające za grzechy świata. Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca. Również w sobotę zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego Uwielbienia Pana Boga poprzez adorację Najświętszego Sakramentu i śpiew. Spotkanie poprowadzi wspólnota rodzinna Woda Życia, a rozpocznie się od Mszy Św. o godz. 18.00
 6. W sobotę o godz. 10.00 będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów, również dla kandydatów na ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
 8. W niedzielę 4 września o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 9. Biuro pielgrzymkowe Gospatour organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie na Święto Podwyższenia Krzyża Św. w dniach 10.09-18.09. Koszt 600 zł i 200 euro. Więcej informacji w gablotce lub kancelarii parafialnej.
 10. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii w 2023 r. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Prowadzimy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowanie dla młodzieży od klasy I szkoły średniej. Oczekujemy na zgłoszenia do końca września.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 13. Zapowiedzi przedślubne:

– Kamil Łukasz Mroziewicz, kawaler z par. tut. i Sylwia Agnieszka Drzewicka, panna z par. św. Stanisława w Mrokowie. Zapowiedź pierwsza.

– Paweł Michał Mirgos, kawaler z par. tut. i Aneta Anna Gloc, panna z par. św. Wojciecha w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

 1. W ostatnim czasie pożegnaliśmy nasze parafianki †Barbarę Ałpatow i †Teresę Lasocką. Polećmy je i wszystkich bliskich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Please follow and like us: