Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła, 18 października 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

XXIX Niedziela Zwykła, 18 października 2015 r.

 

 1. Dzisiaj na całym świecie Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazwany w Polsce „Niedzielą Misyjną”. W tym dniu szczególnie wspieramy dzieła misyjne na całym świecie poprzez nasze modlitwy i dary materialne. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 2. Jutro, tj. 19 X, przypada 31 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu w liturgii wspominamy Jego narodziny dla Nieba.
 3. We wtorek, 20 X odbędzie się spotkanie nt. „Polska bezprawia czy Polska nadziei”, na które zapraszają Radni PiS oraz Wojciech Sumliński, autor wielu książek, m. in. nt. kulisów śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Po spotkaniu możliwość nabycia książek z dedykacją autora. Początek spotkania we wtorek, godz. 19.30, Dom Kultury ARSUS. Szczegóły na plakacie.
 4. Na spotkanie z żywym Słowem Bożym zaprasza wspólnota ABBA. Początek we wtorek o godz. 19.30.
 5. Od soboty 17 X rozpoczęła się w naszej Archidiecezji peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. W naszym dekanacie nawiedzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej dn. 26 X, po której nastąpi czuwanie nocne. Nasza Parafia prowadzi czuwanie m. godz. 02-03.00. Peregrynacja zakończy się 27 X uroczystą Mszą Świętą w par. Św. Józefa o godz. 13.00.
 6. Grupę przygotowującą ŚDM w naszej parafii, przedstawicieli młodzieży, grup parafialnych oraz rodziców i wychowawców pragnących modlić się w czasie nocnego czuwania przed Krzyżem i Ikoną ŚDM o wiarę dla młodzieży i rodzin zapraszamy na spotkanie w środę 21 X o godz. 19.30.
 7. W czwartek 22 X wspominamy w liturgii narodziny dla Nieba św. Jana Pawła II, papieża. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za dar papieża Polaka oraz modlimy się za Jego przyczyną w intencji rodziny, Kościoła i Ojczyzny. W najbliższą sobotę i niedzielę 24 i 25 X będzie możliwość obejrzenia filmu APARTAMENT o życiu Jana Pawła II. Kino Ursus, sobota i niedziela 24 i 25 X, godz. 14.00 i 16.00.
 8. Służbę liturgiczną Ołtarza zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę, 24 X. Lektorów i ministrantów starszych zapraszam na godz. 9.30, ministrantów młodszych i kandydatów na godz. 10.00. Przynosimy ze sobą komże.
 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę, 25 X na godz. 13.30. Obecność obowiązkowa. Przynosimy ze sobą Pismo Święte oraz brakujące dokumenty – świadectwo chrztu, wypełnione karty do bierzmowania oraz wypełnione indeksy. Tego dnia DOKONAMY PODSUMOWANIA NASZYCH SPOTKAŃ. PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ O GODZ. 19.15 SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW. Sakrament bierzmowania udzielany będzie w naszej parafii w niedzielę 8 listopada o godz. 12.00. Kolejna grupa kandydatów do bierzmowania rozpocznie spotkania po tym terminie.
 10. Zbliża się pora szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki zbieramy dzisiaj po każdej Mszy świętej, a w tygodniu przed Mszą świętą oraz w ramach pracy kancelarii.
 11. Można zgłaszać się na ostatnią w tym roku w naszej parafii edycję kursu dla narzeczonych „Gaudium et spes” – Radość i nadzieja prowadzonego metodą warsztatową. Spotkania odbywać się będą w małych grupach przez cztery kolejne niedziele 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia br. od godz. 14 – 20.00-ej. Zapisy po uprzednim zgłoszeniu na adres email: piastowska@gmail.com Pod tym adresem można też zgłaszać wszelkie zapytania i wątpliwości.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych, a chorych otaczamy nasza modlitwą.
 13. Na zakończenie tradycyjnie składamy serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?