Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX niedziela zwykła – 18 października 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX niedziela zwykła – 18 października 2020 rok

  1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, kard. K. Nycz udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.15
  3. W poniedziałek 19.10 wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w czwartek 22.10 św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci z jedną osobą towarzyszącą, ponieważ wtedy spełnimy normy wynikające z ograniczeń epidemicznych.
  5. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  6. W sobotę 24.10 o godz. 9.00 będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów.
  7. W październiku przyjmujemy na wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w ich intencji. W listopadzie po każdej Mszy Św. wieczornej będziemy odmawiać dziesiątkę różańca za zmarłych polecanych w wypominkach.
  8. Trwają zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Kurs rozpocznie się 7 listopada i będzie trwał cztery soboty (7, 14, 21 i 28 listopada) od 14.00 do 20.15. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną: narzeczeni.piastowska@wp.pl Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?