Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI niedziela zwykła – 27 września 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI niedziela zwykła – 27 września 2020 rok

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy I Komunię Świętą, którą przyjmie 40 dzieci w dwóch grupach o godz. 10.00 i 13.30 Polecamy Bogu w modlitwie dzieci wraz z rodzinami.
 2. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze Św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się od października w czwarte niedziele miesiąca o godz. 16.00
 3. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Po każdej Mszy Św. zbieramy ofiarę do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 4. We wtorek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Archaniołów połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 5. Od czwartku 1 października zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.15
 6. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 8. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo fatimskie wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 9. W sobotę 03.10 o godz. 10.00 będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów, również dla kandydatów na ministrantów.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00 a następnie nabożeństwo różańcowe.
 11. W październiku przyjmujemy na wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w ich intencji. W listopadzie po każdej Mszy Św. wieczornej będziemy odmawiać dziesiątkę różańca za zmarłych polecanych w wypominkach.
 12. Rozpoczynamy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Kurs rozpocznie się 7 listopada i będzie trwał cztery soboty (7, 14, 21 i 28 listopada) od 14.00 do 20.15. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną: narzeczeni.piastowska@gmail.com. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii.
 13. Od poniedziałku 21 września jest dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy. Można zamawiać intencje na cały rok 2021.
 14. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne

 1. Janusz Jarosław Małysa, kawaler z parafii tutejszej i Aneta Patrycja Małek, panna z parafii Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim. Zapowiedź druga.

 

 

Please follow and like us: