Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII niedziela zwykła – 14 października 2018 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII niedziela zwykła – 14 października 2018 rok

 1. W październiku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00
 2. Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Po Mszach Św. zbieramy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na koncert Dnia Papieskiego, który odbędzie się dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.00. Wstęp wolny.
 4. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 5. We wtorek, 16 października w 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na spotkanie z poezją św. Jana Pawła II i muzyką Marcina Stycznia. Wydarzenie, zorganizowane w ramach cyklu Duchowość dla Warszawy, rozpocznie się o godz. 19.00, w auli Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.
 6. W piątek, 19 października przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 7. Przyjmujemy na wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w ich intencji. W listopadzie po każdej Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać dziesiątkę różańca za zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. W sobotę 20 października będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, a o 10.00 dla starszych.
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W przyszłym tygodniu w związku z Niedzielą Misyjną odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na cele misyjne.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?