Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2016r.

 

 1. Dziś o godz. 17,00 spotkanie Kółek Żywego Różańca a następnie o godz.17,30 nabożeństwo z comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. Kończy się Tydzień Modlitw za Zmarłych. Jego celem jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych. Duże znaczenie ma zamawiana Msza Św. w ich intencji. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
 3. We wtorek spotkanie biblijne grupy ABBA.
 4. W środę 9 listopada obchodzić będziemy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej , która jest katedrą biskupa Rzymu- papieża. To wspaniała okazja aby w modlitwie powierzyć osobę i posługę Ojca Świętego.
 5. W piątek 11 listopada przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku Irakowi. Ofiary będą przekazane na fundację „ Kościół w potrzebie”.
 7. W tym tygodniu patronują nam:

10.XI- św. Leon Wielki – papież i Doktor Kościoła

11.XI –św. Marcin z Tours- biskup , dobry pasterz dla swojego ludu

12.XI – św. Jozefat- biskup, męczennik

 1. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 1. Wspólnota Bem Aventurados zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium w Łagiewnikach na uroczystość jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa na Króla i Pana w dniu 19 listopada. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy zbieramy do 12 listopada w kancelarii parafialnej.
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 3. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
Please follow and like us: